LGS Matematik Konuları ve Yıllara Göre LGS Soru Dağılımı

LGS matematik konuları ve yıllara göre çıkan soru dağılımı MEB tarafından uygulanan LGS sınavlarına göre analiz edilerek hazırlanmıştır. 2022 yılı LGS sınavı dahil önceki yıllarda uygulanan LGS sınavlarında sorulan soruların konulara göre dağılımını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Tabloyu görsel olarak indirmek için bilgisayarda üzerine fare ile sağ tıklayarak farklı kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Yıllara göre LGS matematik sorularının konulara göre dağılımı tablosu üzerinde basılı tutarak açılan pencerede indir seçeneği ile görseli telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

2018,  2019, 2020, 2021 ve 2022 LGS matematik sorularının konulara göre dağılımı 2023 LGS sınavında hangi konudan kaç soru geleceği hakkında fikir verecektir.

LGS Matematik Konuları ve Yıllara Göre LGS Soru Dağılımı

Aşağıdaki bağlantıdan yıllara göre LGS sınavı matematik soru dağılımı tablosunu pdf olarak indirebilirsiniz.

YILLARA GÖRE LGS MATEMATİK SORU DAĞILIMI

LGS puan hesaplama aracımızla 2022 LGS verilerine göre LGS doğru ve yanlış sayılarınıza göre LGS puanınızı hesaplayabilir, bulunduğunuz şehirdeki puanınıza göre tercih edebileceğiniz liselerin taban puan ve yüzdelik dilimlerini listeleyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle