Öğretmenler İçin Gerekli Programlar

Öğretmenler için gerekli programlar nelerdir? Öğretmenlerin soru yazmak, ekran videosu kaydetmek, soruları kopyala-yapıştır yaparak düzenlemek, pdf dokümanları düzenlemek, ekrana yazı yazmak gibi pek çok ihtiyacına cevap verecek programların listesini ve indirme bağlantılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Greenshot

GreenshotÖğretmenler için ilk akla gelen, ücretsiz ve 1,7 MB’lık küçük bir program olan Greenshot programıdır.  Windows içinde hazır olarak gelen ekran alıntısı aracıyla ekranın bir bölümünü kesip Paint programına atıp bilgisayara kaydediyoruz. Daha sonra bu resmi Word, Power Point gibi çalıştığımız herhangi bir programa atabiliyoruz. Greenshot porgramı ile bu kadar zahmete katlanmadan ekranın herhangi bir bölümünü bilgisayara kaydetmeden direk olarak Word veya Power Point gibi çalıştığımız programa atabiliyoruz. Bu program ile pc ortamındaki farklı kaynaklardan soruları keserek birkaç dakika içinde yazılı sınavı veya yaprak test hazırlanabilir.  Aşağıdaki bağlantıdan greenshot programı indirebilirsiniz.

Greenshot resmi internet sitesi: https://getgreenshot.org

 

  • Fx Draw

Fx Draw

MS Word programında soru yazanlar için geometrik çizimleri yapmak hayli zordur. İşte bu zorluğu giderecek oldukça pratik, word ile entegre çalışan her türlü geometrik çizimi yapabileceğiniz programın adı Fx Draw programıdır. . Aşağıdaki linkten fx draw programı indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Programın kullanımı kolaydır. Birkaç deneme yanılma yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.

FxDraw Resmi İnternet Sitesi: https://www.efofex.com/

 

  • MathType

MathtypeÖğretmenler için gerekli programnların bir diğeri, Word Programında matematiksel ifadeleri yazmak için en iyi programlardan birisi olan MathType programıdır. MathType programı word programının nesne bölümü içine bir uzantı atar ve oradan programa ulaşarak kullanabilirsiniz.

MathType Resmi İnternet Sitesi: https://www.wiris.com

  • Epic Pen ve Fatih Kalem

Epic Pen

Okullarda etkileşimli tahtalarda bulunan windows ekranına ve açılan programların üzerinde yazı yazabileceğimiz Epic Pen programını eğer grafik tabletiniz varsa bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. 

  • Antropi Teach

Antropy Teach

Okullardaki etkileşimli tahtalardan aşina olduğumuz Antropi Teach programını bilgisayarımıza kurarak etkileşimli tahtada kullanabileceğimiz içerikler hazırlayabiliriz. Ayrıca antropi teach programında hazırladığımız içerkler için ekran kayıt programları (camtasia studio gibi) ile video dersler çekebiliriz.

  • Adobe Acrobat Pro ve PDF Annotator

PDF Annotator

Pdf formatındaki dosyaları düzenleyebileceğiniz, sayfaları organize edebileceğiniz, word’e veya jpg veya png gibi resim formatlarına dönüştürebileceğiniz adobe firmasının Acrobat Pro DC programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

PDf dokümanları üzerine yazı yazabileceğiniz en iyi programlardan birisi PDF Annotator programıdır. PDF Annotator programının pdf doküman üzerine yazı yazabilmeniz için kendi kalem aracı, silgi aracı şekil çizme ve klavye ile yazma aracı bulunmaktadır.

  • Camtasia Studio

Camtasia Studio

Bilgisayar ekranında yaptığınız hareketleri video olarak kaydederek ekran videosu çekebileceğiniz programlardan birisi olan Camtasia Studio ile ders videoları çekebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle