TRT EBA İlkokul-Ortaokul-Lise Canlı Yayın İzle

TRT EBA İlkokul-Ortaokul-Lise Canlı Yayın İzleTRT EBA canlı yayınlarını bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan canlı olarak izlemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TRT EBA TV kanallarını televizyondan izlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

TURKSAT

TRT Eba TV Uydu Frekans Bilgileri
Frekans: 12084
Sembol: 13750
FEC: 2/3
Polar: h

DSmart, Tivibu ve Turkcell TV gibi platformlarda hiçbir ayar yapmanıza gerek yoktur. Kanallar otomatik olarak eklenecektir.

TRT Eba TV Ders Programları 

eba-ortaokul-program

TRT Eba TV İlkokul,  TRT Eba TV Ortaokul ve TRT Eba TV Lise, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla 23 Mart 2020 tarihinde yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk uzaktan eğitim kanallarıdır. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sonrasında tedbir amaçlı ülke genelinde eğitime bir süre ara verilirken, öğrencilerin öğrenim hayatlarına devam edebilmeleri için bir süre uzaktan eğitim sistemine geçiş yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 3 ayrı kanalı Türksat 4A uydusu üzerinden 6 frekansta izlenime sundu. Her kanal için iki frekans ayrılırken, her kanal hem SD hem HD olarak izlenebilecek. 23 Mart Pazartesi günü yayın hayatına başlayan kanalda öğrenciler ‘eba.gov.tr’ adresinde yayımlanan ders programına göre derslerini takip edebilecek.

TRT Eba TV İlkokul’da ilkokul öğrencileri için yayınlar yapılırken, Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce dersleri verilecek. Kanalda yayınlanan her ders 20 dakika devam edecek ve bunun akabinde 10’ar dakikalık etkinlik kuşakları yayınlanacak. Eba TV İlkokul’da dersler saat 09:00’da başlayacak ve 13:30’a kadar 20 dakiak ders 10 dakika etkinlik sistemiyle yayınlar devam edecek. Öğrenciler için belirlenen saatlerde derslerin tekrarları yayınlanacak.TRT Eba TV Ortaokul’da ortaokul öğrencileri için yayınlar yapılırken, Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için Arapça dersleri verilecek. Kanalda yayınlanan her ders 20 dakika devam edecek ve bunun akabinde 10’ar dakikalık etkinlik kuşakları yayınlanacak. Eba TV Ortaokul’da dersler 09:00’da başlayacak ve 13:30’a kadar devam edecek. Dersleri kaçıran veya tekrar izlemek isteyen öğrenciler için ise saat 13:30 ile 17:30 ve 17:30 – 21:30 saatleri arasında tekrar yayınları olacak.

 

Yorum Yaz